Ahoj uživatelé,

dnes jsou to 4 roky, co jsme spustili Copywriting.cz a vytvořili tak místo na českém internetu, kde se sdružují copywriteři, mohou prodávat články a reagovat na poptávky. Tento článek tak bude ohlédnutím zpět a veškerých inovacích za tu dobu.

První kroky nového projektu

Bylo 11. 10. 2013 a my (já, Otakar Pěnkava a kolega Jan Linhart) jsme na NetSrazu v Olomouci spouštěli zcela novou službu. Sami jsme nevěděli co od toho čekat, do té doby nic podobného tady nebylo. Služba to byla v té době v mnoha směrech revoluční – například trh s hotovými texty neexistoval, články většinou končily opravdu v šuplíku. Už 4. den od spuštění bylo vloženo 31 článků, z toho 3 byly prodány. Níže přikládám archivní fotografii, jak vypadala úplně první verze :)

 

Rok 2014 – překotný vývoj

Tento rok jsme pokračovali v překotném vývoji, tak například: přidali jsme možnost objednání PRčlánků na webech, možnost nákupu podčlánkové inzerce (= nákup odkazů pod články na vybraných webech), možnost rychlé poptávky (= na poptávku se může přihlásit každý copywriter, který splní podmínky, text musí vypracovat do 3 hodin), schvalování a kontrolu hotových článků administrátorem.

To poslední je pro nás velmi důležité, přestože jde o jednu z nejvíce časově náročných činností, tak nám to umožnilo zvednout kvalitu textů k prodeji. Při zavádění tohoto kroku nás donutil vyšší počet reklamací z důvodu duplicitních textů. Jak jsme při kontrole zjistili, zhruba 30 % z tehdy vložených článků na prodej bylo duplicitních. Naštěstí těch zakoupených bylo minimum, tak nás to nepoložilo.

Od té doby si kvalitu vkládaných textů pečlivě hlídáme a do systému přidáváme pouze ty originální, nikde nepublikované články.

 

Rok 2015 – rokem pozvolného růstu

Pokračovali jsme v inovacích a to hned na úvodní stránce. Nástěnku vystřídal Rychlý přehled, kde jsme začali zobrazovat rozpracované zakázky. Důležitá úprava, která výrazně usnadnila přehled v systému. Kromě toho jsme vylepšili vzhled systému, aktualizovali jsme jej na moderní technologie a to vše zvládli za běhu, bez omezení funkčnosti! Jinak tento rok Copywriting.cz pozvolna rostl, každý měsíc se přes něj stabilně psalo přes 150 textů měsíčně.

 

Rok 2016 – návrat k vývoji

V minulém roce jsme se vrátili k vývoji. Než k přidávání nových funkcí, jsme se zaobírali optimalizací a vylepšováním toho co už máme hotové. Například jsme optimalizovali rychlost služby (stránka zabírala před optimalizací často i přes 2.5 MB, optimalizací jsme se dostali na polovinu), přidali nové technologie (PHP7, HTTPv2), běžíme přes šifrovaný protokol (HTTPS) a přidali slovenskou lokalizaci.

Tento rok služba rostla nejvýrazněji, měsíčně jsme zajišťovali přes 300 textů. Zároveň jsme zaznamenali rekord, kdy od zobrazení článku ve službě (našim schválením) po koupi hotového článku, uběhlo pouhých 10 sekund.

 

Rok 2017 - rok plný změn

Současný rok je pro nás rokem největších změn. Tak postupně, platby kartou, sloučení podúčtů copywritera a inzerenta, načítání fakturačních údajů z ARES nebo třeba propagace článků. Těch změn je spousta, doporučujeme sledovat náš Twitter účet @kopywriting.

 

Pár čísel na závěr

  • prodáno 3 198 textů, které by jinak skončili v šuplíku v objemu přes 350 000,-
  • nejlépe se daří hotovým textům z kategorie finance, dlouhodobě se prodá 86 % z vložených článků
  • realizováno přes 11 793 textů na míru, přepočteno na délku, jde o 27 150 NS
  • službou prošlo 7 724 copywriterů, z toho je 494 aktivních
  • nejrychleji se článek prodal po 10 sekundách, hned prvním člověkem; druhý po 29s a třetí 38s, u obou šlo až o čtvrtého člověka co si článek zobrazil; a ano, v top 10 je 8 z 10 článků ze sekce Finance :)

Máte nějaký dotaz?

Napište nám na info@copywriting.cz

Najdete nás také na

Facebook Twitter