Nápověda - často kladené otázky

Jak mohu platit za články?

Pro nákup nebo poptávku článku potřebujete mít na svém účtu přednabito dostatek financí. Účet lze nabít 3 způsoby:
  • Bankovním převodem
  • Platbou přes Paypal
  • Platební kartou

Údaje pro odeslání platby naleznete ve svém účtu. Každý uživatel má unikátní variabilní symbol, podle kterého rozeznáváme příchozí platby.
Minimální částka pro vklad je 1000 Kč bez DPH.
Cenu, na kterou vás zakázka vyjde, naleznete ve stejném řádku copywritera, kterého chcete vybrat. Jděte na Stav účtu a všimněte si boxu „Navýšení kreditu”. Zde zadejte částku, která tam je uvedena, automaticky se vám přičtou poplatky spojené s platbou a DPH. Vystavená proforma faktura je poté už navýšena o zmiňované poplatky. Po proplacení se na vašem účtu objeví stejné množství peněz, jaké jste zadali do boxu.
Celý problém spočívá v dani z přidané hodnoty (DPH). Zatímco vy si dobíjíte částku s DPH, tak částka v administraci je už bez DPH. Veškeré nastavování cen na Copywriting.cz také probíhá v částkách bez DPH. Jako plátce DPH se vám vrátí rozdíl cen (tj. DPH). Problém je u neplátců DPH a nepodnikatelů, kde DPH propadá státu.
Poplatek PayPalu - PayPal si účtuje poplatek ve výši 3,4 % + 10 Kč z odeslané částky.
Při volbě dobití PayPalem je nutné počítat s tím, že částka bude o tento poplatek snížena a dále, že bude od ní odečteno DPH.
O výplatu požádáte prostřednictvím menu Stav účtu, zde si povšimněte šedý box „Vyplacení kreditu”. Formulář se přizpůsobuje vašim fakturačním údajům. Pokud podnikáte, pak zadáte částku a poté se Vám tam zobrazí instrukce pro vystavení faktury i s možností pro její nahrání do systému. Pokud nemáte živnostenské oprávnění (tj. nepodnikáte), pak po vás budeme požadovat datum narození nebo RČ, abychom mohli vystavit smlouvu o dílo nebo dohodu o provedení práce.
O výplatu můžete požádat, jakmile je na vašem účtu alespoň 1500 Kč.
Po vytvoření žádosti o vyplacení kreditu, provádíme proces vyplácení minimálně 1x týdně (tj. nejpozději do týdne Vám přijdou peníze, v praxi je odesíláme každý den, ale může nastat situace, kdy dojde jenom 1x za týden). Vždy se řídíme aktuálním stavem žádostí.
V položce Blokováno je vždy částka, která je spojená s konkrétní, právě probíhající zakázkou mezi vámi a copywriterem nebo mezi vámi a zadavatelem. Částka zůstane zablokovaná tak dlouho, dokud nedojde k úspěšnému dokončení konkrétní spolupráce, respektive dokončení konkrétního článku (v tom případě dojde copywriterovi), či naopak zamítnutí transakce (v tom případě se vrátí zadavatelovi).
Pokud jste při bankovním převodu zapomněli vyplnit variabilní symbol, kontaktujte naši podporu systému. Manuálně platbu dohledáme a připočteme.
Ano, lze. Chápeme, že ne každý má živnostenské oprávnění, proto umožňujeme vyplácení peněz i lidem, kteří jej nemají. Dokonce nabízíme 2 způsoby jak si nechat vyplatit peníze!
  • 1) Na smlouvu o dílo
  • Bere se jako „nahodilý příjem”, můžete si tak vydělat až 30 000 Kč/rok. S výplatou není spojeno žádné papírování, peníze vám po požádání odešleme na váš účet (100 % z částky).

  • 2) Na dohodu o provedení práce
  • Pokud potřebujete doklad o výplatě (například pro úřady), tak je tato možnost pro vás tou správnou. Po žádosti o výplatu vám zašleme dohodu o provedení práce, tu nám pošlete podepsanou (buď její výtisk poštou nebo elektronicky) a my vám vyplatíme už zdaněnou částku (85%).

Máte nějaký dotaz?

Napište nám na info@copywriting.cz

Najdete nás také na

Facebook Twitter