Nápověda - často kladené otázky

Jak přidat novou poptávku?

Pro zadání poptávky nemusíte mít účet přednabitý financemi. Lze ji založit a kredit si dobít až po tom, co budete chtít vybrat některého z přihlášených copywriterů. Novou poptávku zadáte vlevo skrze Moje poptávky > Přidat poptávku, kde vyplníte následující údaje:

 • Název poptávky vystihující její obsah.
 • Podrobnější popis poptávky.
 • Cenu, kterou za text nabízíte (copywriterovi se zobrazí cena snížená o naši provizi).
 • Kategorii, do které lze poptávku zařadit.
 • Ideální délku textu.
 • Jazyk textu.
 • Lhůtu, do kdy bude nabídka aktivní a copywriteři na ni budou moci odpovědět (případně využít možnosti Neomezovat časově).
 • Počet dnů, který bude mít copywriter na vytvoření textu.
Čím lépe poptávku popíšete, tím větší bude šance, že na ni odpoví vhodný copywriter.

Poptávka se hned po zadání zobrazí všem copywriterům, kteří vám tak mohou začít posílat nabídky.
Systém při založení hromadné poptávky funguje následovně:
 • Založíte si hromadnou poptávku
 • Vyberete si z přihlášených copywriterů (můžete vybrat klidně jednoho nebo více copywriterů)
 • Vybraným copywriterům zadáte zakázku (tlačítko Přijmout) a copywriter začne pracovat
 • Copywriter odevzdá text
 • Vy jej schválíte, nebo necháte přepsat (musí být pádný důvod: nelze zakázku zadat x copywriterům a zaplatit jen jednomu)
 • Pokud copywriter nedodá do 2 pracovních dnů revizi, můžete nabídku zrušit (nebo pokud nebudete spokojeni s revizí, tak odeslat text do arbitráže)
Po odeslání poptávky vám začnou chodit nabídky od jednotlivých copywriterů.

Musíte si nejdříve zvolit copywritera, od kterého chcete daný text obdržet. Při zadávání poptávky vyplňujete i datum, do kterého daný text potřebujete. Copywriteři jej musí respektovat a do zvoleného data text dodat. Pokud tuhle podmínku nedodrží, pak se to odrazí v jejich profilu pod položkou Spolehlivost.
Copywriting.cz má implementovanou funkci, která se stará o automatické schválení odevzdaných textů. Bližší pravidla automatického schvalování popisujeme na blogu.
Jakmile se dohodnete s zadavatelem na spolupráci, pak se dohodnutá částka za text zablokuje na jeho účtu - nebude s ní moci nijak operovat až do momentu, kdy článek úspěšné odevzdáte, nebo vaši spolupráci z jakéhokoliv důvodu nepřerušíte. Pokud současně nebude mít na účtu dostatek prostředků, pak nebude moci potvrdit spolupráci. V tom případě si musí peníze na účtu dobít.
Jakmile odevzdáte text, zadavatel má 2 pracovní dny na rozhodnutí (schválení/zamítnutí), pokud jej neučiní, pak je text automaticky schválen a proplacen.
Nejrychlejší metoda jak získat texty v České republice – zadavatel poptává texty, na jeho poptávku mohou reagovat copywriteři na principu „rychlejší vítězí“. Copywriter, který jako první přijme poptávku a splňuje povinná kritéria (spolehlivost minimálně 80 % a hodnocení 4/5 a výše), má přesně 3 hodiny na odevzdání textu. Po odevzdání může zadavatel požádat o úpravu textů, případně jejich dopracování. Copywriter má na korekturu 24 hodin. Pokud jsou články v pořádku, poptávající je schválí a z jeho zablokovaného kreditu je smluvená částka připsána na účet copywritera.

Pozor!
Pokud copywriter neodevzdá zakázku včas, tedy do 3 hodin od jejího přijmutí, za svou práci nebude finančně honorován a zhorší se mu hodnocení spolehlivosti. Více se o rychlých poptávkách dočtete ve článku: http://blog.seolinhart.cz/sok-rychla-poptavka/

Máte nějaký dotaz?

Napište nám na info@copywriting.cz

Najdete nás také na

Facebook Twitter